בתי מלון באילת

רשתות מלונות בולטות באילת


בעולם שהוא כפר גלובלי, קשה להתעלם מהמקום המרכזי שתופסות הרשתות בחיי היום יום. יש משהו ביתי, אינטימי ומנחם בעובדה שהחדר ששכרת במלון של רשת מסוימת בחו"ל, יחכה לך גם בחופשה באילת. מתוך עשרות בתי המלון באילת, רבים משתייכים לרשתות ישראליות ובחלק מהמקרים, גם לרשתות בינלאומיות.

הרשת בעלת הנוכחות הגבוהה ביותר מבין בתי המלון באילת, היא רשת פתאל, עם אחד עשר מלונות הפזורים ברחבי העיר אילת ולאורך רצועת החוף. רשת פתאל פונה לקהלי יעד שונים ומגוונים. לצד מלונות בוטיק כדוגמת "הרודס ויטאליס" ו"מרידיאן", ניצבים מלון "הרודס בוטיק" המיועד לכנסים וועידות, המג'יק פאלאס ולאונרדו פלאזה למשפחות, הקלאב מד והרויאל ריזורט בדגש על בידור, והלאונרדו קלאב ולאונרדו פריוויליג' על בסיס הכל-כלול.

אחרי רשת פתאל, ניצבת רשת ישרוטל הארצית, אשר מרבית מלונותיה (תשעה במספר) ממוקמים באילת. לצד מלונות יוקרה, מציעה רשת ישרוטל מגוון מלונות הכל-כלול ומלונות באוריינטציה משפחתית, כדוגמת מלון הדירות "ישרוטל ריביירה קלאב", מלון הסוויטות "רויאל גארדן", ומלונות "ספורט קלאב" ו"ישרוטל לגונה" הפועלים בפורמט הכל-כלול בעונת הקיץ ובחגים. בנוסף, מפעילה רשת ישרוטל את מלון "ישרוטל ים סוף" הפונה לקהל היעד של חובבי הצלילה, ואת מלון המלך שלמה, אחד המלונות הוותיקים ביותר בעיר הנופש אילת.

רשתות בולטות נוספות, וצעירות יחסית לשאר, הן רשת "רימונים" ו"אסטרל". למרות שמספר המלונות שברשותן נמוך יחסית (חמישה מלונות לאסטרל ושלושה לרימונים), הרשתות פונות לקהלי יעד מגוונים, עם מלונות בעיר (אסטרל נירוונה ורימונים סנטרל פארק), בחוף (אסטרל סי סייד ורימונים אילת), מלונות הכל-כלול (אסטרל נירוונה ואסטרל קורל), וסוויטות המשקיפות על המרינה (אסטרל מרינה ומרינה קלאב).

למרות הנוכחות המצומצמת יחסית, אי אפשר להתעלם מרשת "דן" הישראלית ומרשת הילטון העולמית, אשר גם להן דריסת רגל משמעותית בענף התיירות באילת. ייצוגה של רשת הילטון באילת, במלון "הילטון מלכת שבא" בטיילת החוף הצפוני. מדובר במלון יוקרה אשר מגדיר מחדש את חוויית הנופש האילתית משנת 1999. רשת המלונות הוותיקה "דן" מיוצגת בשני מלונות יוקרה "דן אילת" ו"דן פנורמה". הראשון נושק לחוף ולטיילת נטולת רוכלים, בעוד השני משקיף על המרינה של אילת ומיועד לזוגות ומשפחות בחופשה.

העיר אילת מציעה לנופשיה מגוון רחב של בתי מלון ושפע של אפשרויות. ניכר דמיון בין הרשתות, באופן שבו כל רשת פונה לקהלי יעד שונים ואינה עוסקת בבידול ומיתוג מול כל שאר הרשתות. היתרון ללקוח מגולם, איפוא, בתחרות הבריאה בין הרשתות.